هديه حرف آخر

درباره وبلاگ

حرف آخر اولین و برترین موسسه تولید کننده دی وی دی های آموزشی کنکور مبتنی بر انیمیشن و تصویرسازی می باشد. از سال 90 شروع به فعالیت کردیم و در این مدت دانش آموزان زیادی از طریق پکیج های آموزشی ما به رتبه های برتر رسیدند.

هديه حرف آخر

اهمیت آزمون های آزمایشی

اهمیت و روش تجزیه و تحلیل آزمون

بارها برای امتحان خود مطالعه کرده اید یا نخوانده اید و نتیجه دلخواه خود را نگرفته اید (برای گفتن شاید گاهی اوقات به این معنی باشد که به برخی از مباحثی که خوانده اید پاسخ نداده اید) و وقتی نتیجه لازم را نگرفته اید ، خوب گفت ، من احتمالاً کمتر خوانده ام و شما دوباره به مطالعه پرداختید و هیچ نتیجه ای نگرفتید. یا اینکه گفتید که من دیگر درس نمی خوانم ، اکنون که می خوانم ، فایده ای ندارد ، اگر فکر می کنم شما باید از همان ابتدا مکث می کردید که در این آزمون موفق شدید و نتیجه لازم را می گرفتید و باید کاری برای یکی شکسته

ممکن است بپرسید ، پس از عدم موفقیت در امتحان چه کاری انجام می دهیم؟ قبل از آن ، من می خواهم بگویم که چرا باید مثل این آزمایش ها روی شکست زندگی مکث کرد.

دلیل اصلی این است که ما می توانیم در شکست خود درس های بیشتری نسبت به پیروزی خود بیاموزیم ، و در این مورد خاص باید بگویم که تجزیه و تحلیل آزمون مهمتر از خود آزمون است. زیرا اگر کار ما فلج نشود ، همان اشتباه را تکرار خواهیم کرد. اما چگونه می توانیم اکنون ، پس از شکست ، چه در آزمون ها و چه در جای دیگر ، رفتار درستی داشته باشیم؟


تایید کنید

اول از همه ، به نظر من ، وقتی شرایط پیش نمی رود ، به جای انکار آن را بپذیرید. منظورم این است که نگویید: نه ، من امتحانم را خراب کردم یا آن را با بی احتیاطی یا هر کار دیگری انجام دادم ... اوضاع همان چیزی است که اکنون می بینید و اکنون باید وضعیت فعلی را ببینید و با آن روبرو شوید. البته به یاد داشته باشید که از آن طرف بوم نیفتاده اید که آنقدر ناراحت باشید که دیگر کاری نکنید. جای حسرت را ترک کنید و به یاد داشته باشید که با شروع نکردن دوباره ، ممکن است دوباره طعم شکست را نچشید ، اما فرصتی دیگر را از دست خواهید داد.


عدم موفقیت در کنکور از زبان دانشجو


دینامیت را زیر افکار غلط قرار دهید

این که فکر کنیم دنیا به پایان رسیده است ، بزرگنمایی در تلخی ناکامی است ، فکر کردن در غیر این صورت باید همه آزمون ها را خوب پشت سر می گذاشتید و هیچ درسی را خراب نمی کردید ، در غیر این صورت بچه بدی هستید. این تصورات غلطی است که باید با بلوغ بیشتری به آنها نگاه کنید و به یاد داشته باشید که همه افراد بزرگ در زندگی خود شکست می خورند. شکست های بزرگ فقط یک آزمایش است. شکست بخشی از روند رشد است

(0) نظر

افزایش انگیزه در دوران کنکور

بی انگیزگی بزرگترین آفتی است که این روزها بیشتر داوطلبان کنکور سراسری با آن دست و پنجه نرم می کنند. انگیزه اشتیاق است که ما را به حرکت وا می دارد و هیچ تعدی به خود را مانعی بزرگ و غیر قابل عبور نمی دانیم. انگیزه ما دقیقاً همان چیزی است که به خودرو دامن می زند. و این ما هستیم که باید به دنبال افزایش انگیزه برای کنکور باشیم و روز به روز حرکتی برای تقویت این نیرو در خود انجام دهیم. اگر شما نیز مانند اکثر کارگران معدن این روزها به دلایل مختلف انگیزه لازم را ندارید ، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. ما به شما راه حل هایی ارائه می دهیم که انگیزه شما را برای کنکور سراسری افزایش می دهد.


 


بی انگیزگی در کنکور دلایل مختلفی دارد

 


بی برنامه بودن


برنامه ریزی نشده شاید در نگاه اول دلیل خوبی برای بی انگیزگی ما در کنکور باشد ، اما اگر به نتایج پیش بینی شده برای پیشرفت غیر برنامه ریزی شده برای ما نگاه کنیم ، خواهیم دید که این یکی از ارکان اصلی است. برای از بین بردن انگیزه هر شخصی در هر مرحله از زندگی. تصور کنید که شما یک کارمند هستید و شما و همسرتان ، پس از محاسبه و رزرو ، تصمیم گرفتید مقداری از پول ماهانه خود را برای خرید خانه پس انداز کنید ، اما اگر برنامه ای برای این کار ندارید و اصول را رعایت نمی کنید ، می توانید نتیجه درست را کسب نکنید و روز به روز از خرید خانه دور خواهید شد و از طرف دیگر سرگرمی معمول زندگی را از دست خواهید داد و حتی نمی توانید پس انداز قابل توجهی داشته باشید. برنامه ریزی در هر مرحله از زندگی مهمترین عنصر موفقیت است. به عنوان مثال ، در کنکور سراسری ، داشتن یک برنامه به افکار شما جهت می دهد و به شما امکان می دهد مسیر درست را طی کنید.


 


بسیاری از درس ها و سردرگمی ها برای روزهای آینده


این یکی از پیامدهای مطالعه بدون برنامه است. به یاد داشته باشید که داشتن 12 ساعت شبانه روز کتاب جلوی شما دلیل پذیرفته شدن در یک رشته و دانشگاه خوب نیست. بسیار خوب است که شما تلاش می کنید ، اما این تلاش ها باید در مسیر درست باشد تا به یک نتیجه ایده آل برسید. طبیعتاً عدم برنامه ریزی باعث می شود که نتوانیم به خوبی هر یک از مباحث را مطالعه کنیم ، آنها را به موقع آزمایش و بررسی کنیم. این جمع شدن موضوعات باعث سردرگمی روزهای آینده خواهد شد. همانطور که در اینجا اشاره کردیم ، به نتایج فقدان برنامه ریزی استاندارد و اصولی پی بردیم و تأثیر آن را در از بین رفتن انگیزه شما عزیزان دیدیم.


نتیجه نگیرید


هر کس انتظار دارد برای کاری که انجام می دهد نتایج قابل توجهی کسب کند. این فقط برای کنکور سراسری صدق نمی کند. به عنوان مثال ، افرادی که دارای اضافه وزن هستند انتظار دارند پس از مدتی مقداری از اضافه وزن خود را در رابطه با رژیم غذایی و فعالیت های ورزشی و وزن مورد نظر خود را در مدت زمان مشخص طبق برنامه جبران کنند. بیا اما اگر در پایان ، بعد از همه سختی هایی که قرار است تحمل کنند ، نتایج خوبی کسب نمی کنند ، روحیه خود را از دست می دهند و دیگر انگیزه ادامه این رژیم های سخت را نخواهند داشت. برای شما نیز همین مسئله وجود دارد ، کاملاً طبیعی است که انتظار داشته باشید در امتحانات ساختگی یا بقیه امتحاناتی که در مدرسه می گیرید با توجه به ساعاتی که می خوانید نتیجه خوبی بگیرید و برعکس ، اگر این اتفاق نیفتد و شما نمی توانید نتیجه بگیرید آنچه را می خواهید بگیرید ، ناامید خواهید شد و دیگر انگیزه امتحان را نخواهید داشت.

(0) نظر

روش مطالعه فیزیک کنکور

فیزیک دوره ای است که در آن می توانید با دو دست شما را رد کرده و پاها را به عقب برانید. در این دوره ، وظایف اکثر کارگران معدن مشخص نیست. بعضی از افراد نمی دانند که او باید این دوره را دوست داشته باشد و همیشه آن را متفاوت از او یا دور از او قرار دهد. یا فیزیک افراد را مجذوب مغناطیسی و القا می کند ، یا یاهو زهره را در حرکت و پویایی نگه می دارد. اما مهم نیست که چه چیزی باشد ، می تواند شیرین باشد. فیزیک مانند رنگ یک کمون است که از تقاطع روز بارانی و خورشید مقابل آن برای ما ظاهر می شود. در یک شب تاریک ، فیزیک مانند بهار نارنج ترسناک است. شما باید بدانید که چه می خواهید ، یعنی در واقع ، شما باید بدانید که چه می خواهید و فیزیک در این بین می تواند به شما کمک کند. اما مطمئن باشید ، ممکن است در ابتدا احساس خجالت کنید ، یا احساس خوش بینی نکنید ، اما هرچه جلوتر برویم ، برای قدردانی از آن زمان بیشتری حساب خواهید کرد.

ابتدا شروع کنید

یادم می آید وقتی داشتم در کنکور شرکت می کردم ، مشاوری که اتفاقاً یکی از مشاوران معروف در تهران بود ، در مورد تأثیر پیش خوانی روی من و بقیه کلاس صحبت کرد. با خواندن روزنامه می توانید موضوع و این کلمات را بهتر درک کنید. اما نه تنها من ، بلکه همه بچه های کلاس نمی توانند این کلمات را بشنوند. اما یک بار ، من به طور اتفاقی قبل از تدریس استاد مبحث نوسان فیزیکی را خواندم. در آن زمان ، من نمی خواستم این کار را انجام دهم ، اما برای اینکه از خودم خجالت نکشم ، تصمیم گرفتم آن را امتحان کنم. به جرات می توانم بگویم که نتایج بر خلاف انتظار من بسیار عالی است.

 

از آنجا که اکثر کلاسهای فیزیک مانند شعرخوانی های خواب آلود هستند ، من علاقه زیادی به موضوع دارم. این اولین باری است که مشتاقانه می خواهم به نمونه آزمون ارائه شده توسط معلم کلاس پاسخ دهم. پیش خوانی 15 دقیقه ای توسط من انجام نشده است ، به هیچ وجه. بلکه تا حدی ، وقتی استاد تدریس می کند ، به نظر می رسد که من از قبل موضوع را می دانم ، که برای من چیز جدیدی نیست. از نظر اصطلاحی ، این داستان برای من بی روح نیست.

 

به نظر می رسد که من و اسکار خیلی زود با هم آشنا شدیم. شاید از بسیاری از افراد شنیده باشید که خواندن موضوعات جدید می تواند تأثیر عمده ای در روند یادگیری شما داشته باشد. این واقعی است. فقط یکبار امتحان کنید. برای انجام این کار شرایط خاصی لازم نیست. برای خواندن مطالب جدید که هنوز تدریس نشده اند فقط به یک کتاب درسی فیزیک و 15 دقیقه زمان نیاز دارید.

(0) نظر

چگونه زیست رو بخونم؟

طبق آماری که سازمان سنجش کشور در آزمون سراسری سال 1994 منتشر کرده است ، تنها 8٪ داوطلبان نمره بالای 80٪ را کسب کرده اند در حالی که هیچ یک از داوطلبان نمره 90٪ یا بیشتر را کسب نکرده اند.


این آمار اهمیت بسیار زیاد درس های زیست شناسی را در کنکور سراسری نشان می دهد. اگر به سوالات این دوره در 10 سال گذشته نگاهی بیندازید ، متوجه خواهید شد که از سال 1992 ، نوع آزمون های زیست شناسی در کنکور سراسری با سال های گذشته تفاوت چشمگیری داشته است. از سال 1992 ، امتحانات شمارش مبانی کنکورهای سراسری قرار گرفته است. توجه ویژه به محدودیت ها ، مانور بیشتر در مورد مباحث گیاهان و ژنتیک ، زیرا سهمیه آزمایشات مربوط به مشکلات ژنتیکی در کنکور 96 از 3 به 5 آزمون افزایش یافته است ، در حالی که این میزان از 95 است.


زیست شناسی امروزه به موضوعی نسبتاً مفهومی تبدیل شده است. متقاضیان برای دستیابی به نتایج بالا در این دوره ، باید نگرش خود را نسبت به این دوره تغییر دهند و آن را مطابق با کنکورهای اخیر مطالعه کنند. در این مقاله ما با ذکر نکاتی از سایت دانشجویان ایرانی به شما در این امر کمک خواهیم کرد.


تا آنجا که به زیست شناسی مربوط می شود ، شما باید برنامه درسی خاصی برای این دوره داشته باشید. تکرار و تکرار در زندگی بسیار مهم است ، بنابراین توصیه می کنیم روزانه 75 دقیقه تا 3 ساعت را برای مطالعه این درس اختصاص دهید.


بهتر است پس از مطالعه فصول مربوط به زیست شناسی ، در آزمون زیست شناسی شرکت کنید ، زیرا در کنکورهای سراسری بسیار نادر است که فرم سوالات و انواع آن مربوط به مباحث فصل زیست شناسی باشد.


توسعه دهندگان زیست شناسی Concours با استفاده از جملات طولانی و مبهم سعی می کنند تا حد ممکن شما را گیج کنند ، بنابراین سرعت و دقت همراه با دانش می تواند به شما در گذراندن تست های بیولوژیکی کمک کند.


توجه داشته باشید که برای موضوعی مانند زیست شناسی ، کتاب درسی اولین و آخرین منبع است. اگر می خواهید از کتابهای کاملاً آموزشی استفاده کنید ، حتماً برای تهیه کتابی که محتوای علمی نادرستی دارد ، با منشی خود مشورت کنید.


حفظ و جذب کلیه متون کتاب درسی زیست شناسی و همچنین یادگیری صحیح مفاهیم موضوعات مختلف ، رمز موفقیت شما در این دوره خواهد بود.


همیشه خود را به جای طراح سوال قرار دهید و سعی کنید تمام بندهای یک فصل از زندگی خود را با سایر مباحث دیگر فصل های این درس مرتبط کنید.


روند صحیح مطالعه یک فصل از زیست شناسی

مرور و تحقیقات روزنامه نگاری در 15 دقیقه

مطالعه عمیق هر پاراگراف و کلمات مهم را از جمله قیدها و کلمات رسا زیر خط بکشید

هر پاراگراف را برای خود بیان کنید

از هر پاراگراف یک سوال بپرسید (سوالاتی که فکر می کنید ممکن است در کنکور سراسری مطرح شود)

تفکر در مورد جملات یا پاراگراف هایی که فکر می کنید می تواند با فصل های دیگر کتابهای درسی زیست شناسی ترکیب شود.

(0) نظر
X