هديه حرف آخر

درباره وبلاگ

حرف آخر اولین و برترین موسسه تولید کننده دی وی دی های آموزشی کنکور مبتنی بر انیمیشن و تصویرسازی می باشد. از سال 90 شروع به فعالیت کردیم و در این مدت دانش آموزان زیادی از طریق پکیج های آموزشی ما به رتبه های برتر رسیدند.

هديه حرف آخر

اهمیت آزمون های آزمایشی

اهمیت و روش تجزیه و تحلیل آزمون

بارها برای امتحان خود مطالعه کرده اید یا نخوانده اید و نتیجه دلخواه خود را نگرفته اید (برای گفتن شاید گاهی اوقات به این معنی باشد که به برخی از مباحثی که خوانده اید پاسخ نداده اید) و وقتی نتیجه لازم را نگرفته اید ، خوب گفت ، من احتمالاً کمتر خوانده ام و شما دوباره به مطالعه پرداختید و هیچ نتیجه ای نگرفتید. یا اینکه گفتید که من دیگر درس نمی خوانم ، اکنون که می خوانم ، فایده ای ندارد ، اگر فکر می کنم شما باید از همان ابتدا مکث می کردید که در این آزمون موفق شدید و نتیجه لازم را می گرفتید و باید کاری برای یکی شکسته

ممکن است بپرسید ، پس از عدم موفقیت در امتحان چه کاری انجام می دهیم؟ قبل از آن ، من می خواهم بگویم که چرا باید مثل این آزمایش ها روی شکست زندگی مکث کرد.

دلیل اصلی این است که ما می توانیم در شکست خود درس های بیشتری نسبت به پیروزی خود بیاموزیم ، و در این مورد خاص باید بگویم که تجزیه و تحلیل آزمون مهمتر از خود آزمون است. زیرا اگر کار ما فلج نشود ، همان اشتباه را تکرار خواهیم کرد. اما چگونه می توانیم اکنون ، پس از شکست ، چه در آزمون ها و چه در جای دیگر ، رفتار درستی داشته باشیم؟


تایید کنید

اول از همه ، به نظر من ، وقتی شرایط پیش نمی رود ، به جای انکار آن را بپذیرید. منظورم این است که نگویید: نه ، من امتحانم را خراب کردم یا آن را با بی احتیاطی یا هر کار دیگری انجام دادم ... اوضاع همان چیزی است که اکنون می بینید و اکنون باید وضعیت فعلی را ببینید و با آن روبرو شوید. البته به یاد داشته باشید که از آن طرف بوم نیفتاده اید که آنقدر ناراحت باشید که دیگر کاری نکنید. جای حسرت را ترک کنید و به یاد داشته باشید که با شروع نکردن دوباره ، ممکن است دوباره طعم شکست را نچشید ، اما فرصتی دیگر را از دست خواهید داد.


عدم موفقیت در کنکور از زبان دانشجو


دینامیت را زیر افکار غلط قرار دهید

این که فکر کنیم دنیا به پایان رسیده است ، بزرگنمایی در تلخی ناکامی است ، فکر کردن در غیر این صورت باید همه آزمون ها را خوب پشت سر می گذاشتید و هیچ درسی را خراب نمی کردید ، در غیر این صورت بچه بدی هستید. این تصورات غلطی است که باید با بلوغ بیشتری به آنها نگاه کنید و به یاد داشته باشید که همه افراد بزرگ در زندگی خود شکست می خورند. شکست های بزرگ فقط یک آزمایش است. شکست بخشی از روند رشد است

(0) نظر

افزایش انگیزه در دوران کنکور

بی انگیزگی بزرگترین آفتی است که این روزها بیشتر داوطلبان کنکور سراسری با آن دست و پنجه نرم می کنند. انگیزه اشتیاق است که ما را به حرکت وا می دارد و هیچ تعدی به خود را مانعی بزرگ و غیر قابل عبور نمی دانیم. انگیزه ما دقیقاً همان چیزی است که به خودرو دامن می زند. و این ما هستیم که باید به دنبال افزایش انگیزه برای کنکور باشیم و روز به روز حرکتی برای تقویت این نیرو در خود انجام دهیم. اگر شما نیز مانند اکثر کارگران معدن این روزها به دلایل مختلف انگیزه لازم را ندارید ، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. ما به شما راه حل هایی ارائه می دهیم که انگیزه شما را برای کنکور سراسری افزایش می دهد.


 


بی انگیزگی در کنکور دلایل مختلفی دارد

 


بی برنامه بودن


برنامه ریزی نشده شاید در نگاه اول دلیل خوبی برای بی انگیزگی ما در کنکور باشد ، اما اگر به نتایج پیش بینی شده برای پیشرفت غیر برنامه ریزی شده برای ما نگاه کنیم ، خواهیم دید که این یکی از ارکان اصلی است. برای از بین بردن انگیزه هر شخصی در هر مرحله از زندگی. تصور کنید که شما یک کارمند هستید و شما و همسرتان ، پس از محاسبه و رزرو ، تصمیم گرفتید مقداری از پول ماهانه خود را برای خرید خانه پس انداز کنید ، اما اگر برنامه ای برای این کار ندارید و اصول را رعایت نمی کنید ، می توانید نتیجه درست را کسب نکنید و روز به روز از خرید خانه دور خواهید شد و از طرف دیگر سرگرمی معمول زندگی را از دست خواهید داد و حتی نمی توانید پس انداز قابل توجهی داشته باشید. برنامه ریزی در هر مرحله از زندگی مهمترین عنصر موفقیت است. به عنوان مثال ، در کنکور سراسری ، داشتن یک برنامه به افکار شما جهت می دهد و به شما امکان می دهد مسیر درست را طی کنید.


 


بسیاری از درس ها و سردرگمی ها برای روزهای آینده


این یکی از پیامدهای مطالعه بدون برنامه است. به یاد داشته باشید که داشتن 12 ساعت شبانه روز کتاب جلوی شما دلیل پذیرفته شدن در یک رشته و دانشگاه خوب نیست. بسیار خوب است که شما تلاش می کنید ، اما این تلاش ها باید در مسیر درست باشد تا به یک نتیجه ایده آل برسید. طبیعتاً عدم برنامه ریزی باعث می شود که نتوانیم به خوبی هر یک از مباحث را مطالعه کنیم ، آنها را به موقع آزمایش و بررسی کنیم. این جمع شدن موضوعات باعث سردرگمی روزهای آینده خواهد شد. همانطور که در اینجا اشاره کردیم ، به نتایج فقدان برنامه ریزی استاندارد و اصولی پی بردیم و تأثیر آن را در از بین رفتن انگیزه شما عزیزان دیدیم.


نتیجه نگیرید


هر کس انتظار دارد برای کاری که انجام می دهد نتایج قابل توجهی کسب کند. این فقط برای کنکور سراسری صدق نمی کند. به عنوان مثال ، افرادی که دارای اضافه وزن هستند انتظار دارند پس از مدتی مقداری از اضافه وزن خود را در رابطه با رژیم غذایی و فعالیت های ورزشی و وزن مورد نظر خود را در مدت زمان مشخص طبق برنامه جبران کنند. بیا اما اگر در پایان ، بعد از همه سختی هایی که قرار است تحمل کنند ، نتایج خوبی کسب نمی کنند ، روحیه خود را از دست می دهند و دیگر انگیزه ادامه این رژیم های سخت را نخواهند داشت. برای شما نیز همین مسئله وجود دارد ، کاملاً طبیعی است که انتظار داشته باشید در امتحانات ساختگی یا بقیه امتحاناتی که در مدرسه می گیرید با توجه به ساعاتی که می خوانید نتیجه خوبی بگیرید و برعکس ، اگر این اتفاق نیفتد و شما نمی توانید نتیجه بگیرید آنچه را می خواهید بگیرید ، ناامید خواهید شد و دیگر انگیزه امتحان را نخواهید داشت.

(0) نظر
X