هديه حرف آخر

درباره وبلاگ

حرف آخر اولین و برترین موسسه تولید کننده دی وی دی های آموزشی کنکور مبتنی بر انیمیشن و تصویرسازی می باشد. از سال 90 شروع به فعالیت کردیم و در این مدت دانش آموزان زیادی از طریق پکیج های آموزشی ما به رتبه های برتر رسیدند.

هديه حرف آخر

چگونه زیست رو بخونم؟

طبق آماری که سازمان سنجش کشور در آزمون سراسری سال 1994 منتشر کرده است ، تنها 8٪ داوطلبان نمره بالای 80٪ را کسب کرده اند در حالی که هیچ یک از داوطلبان نمره 90٪ یا بیشتر را کسب نکرده اند.


این آمار اهمیت بسیار زیاد درس های زیست شناسی را در کنکور سراسری نشان می دهد. اگر به سوالات این دوره در 10 سال گذشته نگاهی بیندازید ، متوجه خواهید شد که از سال 1992 ، نوع آزمون های زیست شناسی در کنکور سراسری با سال های گذشته تفاوت چشمگیری داشته است. از سال 1992 ، امتحانات شمارش مبانی کنکورهای سراسری قرار گرفته است. توجه ویژه به محدودیت ها ، مانور بیشتر در مورد مباحث گیاهان و ژنتیک ، زیرا سهمیه آزمایشات مربوط به مشکلات ژنتیکی در کنکور 96 از 3 به 5 آزمون افزایش یافته است ، در حالی که این میزان از 95 است.


زیست شناسی امروزه به موضوعی نسبتاً مفهومی تبدیل شده است. متقاضیان برای دستیابی به نتایج بالا در این دوره ، باید نگرش خود را نسبت به این دوره تغییر دهند و آن را مطابق با کنکورهای اخیر مطالعه کنند. در این مقاله ما با ذکر نکاتی از سایت دانشجویان ایرانی به شما در این امر کمک خواهیم کرد.


تا آنجا که به زیست شناسی مربوط می شود ، شما باید برنامه درسی خاصی برای این دوره داشته باشید. تکرار و تکرار در زندگی بسیار مهم است ، بنابراین توصیه می کنیم روزانه 75 دقیقه تا 3 ساعت را برای مطالعه این درس اختصاص دهید.


بهتر است پس از مطالعه فصول مربوط به زیست شناسی ، در آزمون زیست شناسی شرکت کنید ، زیرا در کنکورهای سراسری بسیار نادر است که فرم سوالات و انواع آن مربوط به مباحث فصل زیست شناسی باشد.


توسعه دهندگان زیست شناسی Concours با استفاده از جملات طولانی و مبهم سعی می کنند تا حد ممکن شما را گیج کنند ، بنابراین سرعت و دقت همراه با دانش می تواند به شما در گذراندن تست های بیولوژیکی کمک کند.


توجه داشته باشید که برای موضوعی مانند زیست شناسی ، کتاب درسی اولین و آخرین منبع است. اگر می خواهید از کتابهای کاملاً آموزشی استفاده کنید ، حتماً برای تهیه کتابی که محتوای علمی نادرستی دارد ، با منشی خود مشورت کنید.


حفظ و جذب کلیه متون کتاب درسی زیست شناسی و همچنین یادگیری صحیح مفاهیم موضوعات مختلف ، رمز موفقیت شما در این دوره خواهد بود.


همیشه خود را به جای طراح سوال قرار دهید و سعی کنید تمام بندهای یک فصل از زندگی خود را با سایر مباحث دیگر فصل های این درس مرتبط کنید.


روند صحیح مطالعه یک فصل از زیست شناسی

مرور و تحقیقات روزنامه نگاری در 15 دقیقه

مطالعه عمیق هر پاراگراف و کلمات مهم را از جمله قیدها و کلمات رسا زیر خط بکشید

هر پاراگراف را برای خود بیان کنید

از هر پاراگراف یک سوال بپرسید (سوالاتی که فکر می کنید ممکن است در کنکور سراسری مطرح شود)

تفکر در مورد جملات یا پاراگراف هایی که فکر می کنید می تواند با فصل های دیگر کتابهای درسی زیست شناسی ترکیب شود.

(0) نظر

زیست دهم حرف آخر

زیست دهم حرف آخر چه ویژگی هایی دارد؟


اما هدف نبض زیست دهم حرف آخر چیست؟ تدریس مفهومی و ترکیبی زیست سال دهم بعلاوه ارائه روش های تست زنی بعلاوه خط به خط کتاب. ما در زیست دهم حرف آخراینگونه عمل کردیم که مثلاً آمدیم و معده را درس دادیم بعد تصور کردیم که اگر معلم مدرسه بخواهد از صحبت های ما سوال بیاورد چکار می کند؟ خب گفتیم مثلاً از مخاط اینجور سوال می آورد و این نمره را برای آن قرار می دهد. یعنی یک دید آزمون محور و یک دید نمره محور برای آن قرار دادیم.
بعداز این به نگاه کنکور می پردازیم. اول مقدمات یازدهم و دوازدهم آورده می شود و خیلی آرام و ساده این را برای دانش آموز جا می اندازیم. بعد از این به دنبال ترکیب کردن می رویم. در آنجا آن کسی که هنوز هم وارد زیست یازدهم نشده است متوجه موضوع می شود.در پکیج زیست دهم حرف آخر هم همانند سایر پکیج ها از الگوهای بی نظیر تست زنی استفاده شده است. به طور مثال اگر یک تست دو تا جای خالی داشت که وقت شما را هم در کنکور می گیرد، می دانید چگونه بزنید؟ اینجاست که الگوی محمد پیمان به داد شما می رسد. با این روش وقت تست زنی به نصف می رسد. مثلاً یک تست داریم که گفته هیچگاه ممکن نیست … ، که این تست ذهن را بشدت درگیر می کند. این تست یک الگو دارد بنام هم علامت زیستی. با این الگو زیر ۳۰ ثانیه به این تست جواب می دهید.

این الگوها به شما یاد می دهد که چگونه سوالات زیست را بخوانید. خواندن سوالات زیست هنر می خواهد ، هنری که خیلی ها امروز بلد نیستند. استادشعبانی دوره های متعدد روانشناسی آموزش، یعنی اینکه چه روشی را بدهیم که ذهن پذیرا باشد را در خارج از کشور گذرانده اند و یک نبوغ خاصی دارند در اینکه مطالب را بجوند و ساده کنند و آنوقت منتقل کنند.


زیست نظام جدید حرف آخر بر ۴ لایه استوار است :

زیستحرف آخر در همه پکیج ها بر ۴ لایه استوار است.هر ۴ لایه را به صورت کامل بررسی می کنیم تا شما با خیال راحت و با اطمینان کافی این محصول را از فروشگاه آنلاین حرف آخر تهیه کنید.

لایه اول آموزش مبتنی بر نقشه راه، شهودی سازی، الگوسازی و اجرای روش پینگ پونگ است

اینهمان درسنامه می باشد که دو دبیر می آیند برای مثال غشای پلاسمایی و راه های عبور و مرور مواد از غشای پلاسمایی را تدریس می کنند. به اینصورت تدریسمی کنند که ابتدا یک نقشه راه از غشای پلاسمایی می دهند و می گویند که امروز با چنین درسی طرف هستیم و بدانید که صفر تا ۱۰۰ این درس در یک دقیقه این است.

با اینکار دانش آموز دیگر در وسط تدریس گم نمی شود. یکی از مزایای زیست ما تصاویر خلاقانه ای است که خلق کردیم در قسمت شهودی سازی که برای اولین بار در زیست ایران این کار انجام شده است چه در صنعت کتاب چه در صنعت دیجیتال.

با این شهودی سازی ماندگاری مطالب کاملاً بالا می رود و دیگر فراموشی اتفاق نمی افتد.این انیمیشن سازی ها زمان بسیار زیادی را از این مجموعه گرفته است و یک تیم بزرگ پشت آن است که با نظر اساتید فکر می کنند و مجموعه تولید می کنند.با اینکار تمام نقاط مبهم در ذهن دانش آموزان از بین می رود.

ما با شهودی سازی وارد اعماق حافظه تصویری دانش آموز شده ایم. وقتی مثلاً برای غشای پلاسمایی نقشه راه دادیم، با شهودی سازی پمپ را به دانش آموز نشان دادیم ، در آخر کار برای غشا یک الگو می دهیم و می گوییم هر آنچه گفتیم در این یک اسلاید است. در انتها به سراغ روش پینگ پونگ می رویم به منظور تثبیتالگوسازی.

در روش پینگ پونگبنده و استاد شاکری بعد از آموزش غشای پلاسمایی شروع به جمله بازی می کنیمو می گوییم فلان جمله درست است یا غلط بر اساس چیزهایی که یاد گرفتیم. اینقدر این پینگ پونگ بین ما صورت می گیرد که دانش آموز یاد می گیرد طراح آزمون های آزمایشی، معلم مدرسه و طراح کنکور چگونه قرار است با ذهن بازی کند. اینجا خیلی برای بچه ها هیجان برانگیز است. هم در کتاب کار هم در کتابالگو تا رتبه بخش های خیلی مهم بیش از ۹۰% این پینگ پونگ ها است و نیازی نیست که شما چیزی یادداشت بفرمایید.


لایه دوم آموزش زیست حرف آخر ؛ عبارات درست و نادرست

درلایه دوم ما می آییم ۱۰۰ ها عبارت درست و نادرست از غشای پلاسمایی را شروعمی کنیم به حل کردن. اقای شاکری ده ها عبارت درست و نادرست را تایپ کرده اند، شروع می کنند به خواندن و می گویند که درست است یا نادرست و بر چه مبنایی و رجوع می کند به درسنامه.

این عبارات بسیار زیاد هستند و مهر آخر می باشند. چنان تثبیت می کنند که حجم مرور را پایین می آورد. در زیست دهم حرف آخر حدوداً ۳۰۰۰ عبارت درست و نادرست داریم. در زیست یازدهم حرف آخرحدوداً ۴۰۰۰ عبارت درست و نادرست داریم.

این۳۰۰۰ تا یک دانش آموز را به مرز پختگی در زیست می رساند. خیلی از پینگ پونگ های بخش اول در عبارات درست و نادرست آمده است. عبارات درست و نادرست،نقشه راه و الگوسازی در کتاب کار شما هستند. در کتاب الگو تا رتبه حرف هایی که بنده زده ام و آنچه بدرد دانش آموز می خورد در توضیحات بنده و نکتهگویی های اقای شاکری که مهم است ، همگی در این کتاب آمده است.

اکثر پینگ پونگ ها و الگوسازی ها و صحبت های محاوره ای در این کتاب الگو تا رتبه آورده شده است و نیازی به نوشتن شما نیست. وقتی در حال دیدن زیست حرف آخر هستید خودکار خود را کنار بگذارید چون در کتاب الگو تا رتبه همگی گفته شده است.


لایه سوم؛ کتاب درسی زیست شناسی

ما بخشی به نام تک رقمی بخواندرست کرده ایم. ما در این قسمت واو به واو کتاب درسی را تایپ کرده ایم. کتاب زیست دهم حدوداً ۷۰۰۰ تا جمله دارد. عیناً این ۷۰۰۰ تا تایپ شده است.

برای مثال در کتاب درسی نوشته شده بسیاری از سلول ها ، ما این بسیاری را به بعضی تبدیل کرده ایم.یک جوری زیرکانه کلمات را دخل و تصرف داده ایم که محک بزنیم دانش اموز را که چقدر کتاب درسی را خوانده ای. گاهی اوقات آنچنان زیرکانه کتاب درسی را تغییر داده ایم که اصلاً به ذهن دانش آموز خطور نمی کرد آن جمله تغییر کند.

بهدانش آموز یاد داده ایم که معلم مدرسه و طراح کنکور چقدر قشنگ می تواند بااین جمله بازی کند. با این کار دانش آموز ما کتاب خواندن را در زیست یاد می گیرد. متاسفانه در زیست شناسی در آموزش های جاهای دیگر کتاب درسی کاملاًفراموش می شود.  کسی که بر کتاب تسلط داشته باشد می تواند شانس موفقیت خوددر کنکور را بی نهایت افزایش دهد.

برای طراح کنکور فقط یک منبع وجوددارد آن هم کتاب درسی است. در آزمون های آزمایشی طراح در پاسخنامه می نویسد که جواب سوال در کدام صفحه کتاب درسی است. پس منبع همه کتاب است. اگربنده کاری کنم که ویدئو ها به کتاب درسی سوق پیدا کند ، من بازی را برده ام. کتاب درسی فوق العاده حائز اهمیت است. مخصوصاً در زیست شناسی اصلاً نمیشود آن را فراموش کرد. تا اینجا مثل کسانی که تک رقمی کنکور هستند زیست راخواندید ولی اگر می خواهید زیست را ۱۰۰ بزنید باید به لایه چهارم بروید.

لایه چهارم؛ الگوی عمل ۱۰۰

وقتی دی وی دی را باز می کنید یک قسمت بنام الگوی عمل ۱۰۰ وجود دارد. ما در انتهای هر فصل تست هایی داریم به نام الگوی عمل ۱۰۰.

اینتست ها بسیار اذیت می کنند و با مخ دانش آموز بازی می کنند. با یک نگاه عمیق تست ها را می بیند همینطور نگاهی عمیق به گذشته و نگاهی ترکیبی به فصلهای جلوتر دارد. دانش آموز در اینجا با خفن ترین تست های زیست سر و کله می زند.

اینلایه چهارم بعد از مدتی اعتماد به نفس دانش آموزان را بالا می برد. این الگو به دانش آموز یاد می دهد که به درسنامه این نگاه را داشته باش، تک رقمی بخوان را به این شکل بخوان، برای عبارات درست و نادرست زمان کمتری بگذار. بعد از دو سه فصل که الگوی عمل ۱۰۰ را خوب میزنند اعتماد به نفس آنها بالا می آید. با بررسی هایی که ما انجام دادیم سه لایه اول باید با همانجام شوند برای اینکه شما به یک تثبیت ذهنی برسید اما لایه چهارم باید یکزمانی داشته باشد.

وقتی کل برنامه ۱۰۰۰ ساعته حرف آخرتمام شد و کل زیست را با این سه لایه تمام کردیم به سراغ الگوی عمل ۱۰۰ میرویم. وقتی این برنامه تمام شد با یک مرور ضربتی بنام الگوی عمل ۱۰۰ در یکهفته دانش آموز کل زیست را تمام می کند.

زیست دهم حرف آخر مناسب چه کسانی می باشد؟

افرادیکه در نظام جدید هستند چه در پایه دهم چه در پایه یازدهم و چه در پایه دوازدهم برایشان این گزینه مناسب خواهد بود حتی افرادی که در کنکور نظام قدیم شرکت کرده اند و قصد دارند امسال نظام جدید شرکت کنند هم می توانند ازاین محصول بهره بگیرند و این پکیج در نهایت کاری به پایه شما ندارد چه ضعیف باشید چه قوی چون که از صفر تا صد زیست دهم در آن گفته شده است. خصوصا اگر تغییر رشته داده اید و برای اولین بار است که زیست شناسی می خوانید این بهترین منبع برای شماست.

برنامه ریزی برای مطالعه پکیج زیست دهم حرف آخر به چه صورت می باشد؟

مانندهمه پکیج های حرف آخر این محصول هم برنامه ریزی خود را دارا می باشد. بعد از تهیه محصول ما به شما یک برنامه با جییات فوق العاده می دهیم. به چه صورت؟؟؟ به این صورت که به شما خواهم گفت: برایهر دی وی دی چه کاری باید انجام دهید چطور باید مطالعه کنید چقدر باید وقتبذارید چندتا باید تست بزنید کتاب درسی را چطور باید مطالعه کنید و به عبارتی تمام نیازهای مشاوره ای شما را در این درس برطرف خواهیم کرد. شما می توانید برنامه ۱۰۰۰ ساعته حرف آخر را از مشاورین موسسه دریافت نمایید.منبع: انتشارات حرف آخر

(0) نظر

زیست یازدهم حرف آخر

معرفی زیست یازدهم حرف آخر


زیست یازدهم حرف آخر
به صورت جامع همراه با کتاب کار منتشر شد. این مجموعه قدرتمند کاری از دپارتمان زیست حرف آخر اساتید شعبانیشاکری و روان می باشد. بعد از مجموعه زیست دهم یا همان نبض زیست برای ادامه روند خوب خود در این درس می توانید این پکیج را از فروشگاه مرکزی حرفآخر تهیه کنید. اما ببینیم ویژگی های این پکیج چیست و چرا باعث شده بهترین پکیج زیست شناسی کنکور لقب بگیرد؟

هرچهبه پایه های بالاتر وارد می شوید زیست کمی سخت تر و حجیم تر میشود با وجوداینکه همه دانش آموزان علاقه خاصی به این درس دارند به همان اندازه هم از آن در کنکور و حتی در امتحان ها ترس دارند و نمی توانند خود را برای آزمون ها محک بزنند پس مطالعه خود را بالا می برند

اما آن ها نمی دانند که فقط ساعت مطالعه بالا برای رسیدن به درصد بالا در کنکور برایشان کفایت نخواهد کرد چون که سوالات هم مفهومی شده و هم ترکیبی، پس این فکر به ذهنشانخطور می کند که کنکور می تواند بسیار هولناک باشد اما وقتی کمی جلوتر می روند و با منابع مختلف آشنا می شوند و در یک منبع متوقف شده و با آن پیش میروند متوجه می شوند آنطور هم سخت نبوده. این منبع زیست یازدهم حرف آخر می باشد.

زیست یازدهم حرف آخر شامل ۶ فصل استزیست گیاهی در پکیج دیگری به صورت جداگانه ضبط شده است. در اینجا فصل ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و۷ را تدریس کرده ایم. فصل ۷ کمی نیاز به ژنتیک دارد که مثلاً باید هاپلوئید را بدانید که بتوانید سوال های گامت زایی را بزنید به همین منظور آنچه که در فصل ۷ نیاز به ژنتیک داشته در اول این فصل در ۲۵ دقیقه گفته ایم.

هدف در این پکیج تدریس زیست یازدهم با تکیه بر زیست دهم و ترکیب با زیست دوازدهمبعلاوه تحلیل و بررسی خط به خط کتاب درسی است. اهمیت در امتحانات مدارس، آزمون های آزمایشی و کنکور بسیار مهم است. همراه با این پکیج کتاب کار زیستحرف آخر نیز برای شما ارسال خواهد شد تا نیاز کمتری به نوشتن باشد.

زیست نظام جدید حرف آخر بر ۴ لایه استوار است :

زیستحرف آخر در همه پکیج ها بر ۴ لایه استوار است.هر ۴ لایه را به صورت کامل بررسی می کنیم تا شما با خیال راحت و با اطمینان کافی این محصول را از فروشگاه آنلاین حرف آخر تهیه کنید.

لایه اول آموزش مبتنی بر نقشه راه، شهودی سازی، الگوسازی و اجرای روش پینگ پونگ است

اینهمان درسنامه می باشد که دو دبیر می آیند برای مثال غشای پلاسمایی و راه های عبور و مرور مواد از غشای پلاسمایی را تدریس می کنند. به اینصورت تدریسمی کنند که ابتدا یک نقشه راه از غشای پلاسمایی می دهند و می گویند که امروز با چنین درسی طرف هستیم و بدانید که صفر تا ۱۰۰ این درس در یک دقیقه این است.

با اینکار دانش آموز دیگر در وسط تدریس گم نمی شود. یکی از مزایای زیست ما تصاویر خلاقانه ای است که خلق کردیم در قسمت شهودی سازی که برای اولین بار در زیست ایران این کار انجام شده است چه در صنعت کتاب چه در صنعت دیجیتال.

با این شهودی سازی ماندگاری مطالب کاملاً بالا می رود و دیگر فراموشی اتفاق نمی افتد.این انیمیشن سازی ها زمان بسیار زیادی را از این مجموعه گرفته است و یک تیم بزرگ پشت آن است که با نظر اساتید فکر می کنند و مجموعه تولید می کنند.با اینکار تمام نقاط مبهم در ذهن دانش آموزان از بین می رود.

ما با شهودی سازی وارد اعماق حافظه تصویری دانش آموز شده ایم. وقتی مثلاً برای غشای پلاسمایی نقشه راه دادیم، با شهودی سازی پمپ را به دانش آموز نشان دادیم ، در آخر کار برای غشا یک الگو می دهیم و می گوییم هر آنچه گفتیم در این یک اسلاید است. در انتها به سراغ روش پینگ پونگ می رویم به منظور تثبیتالگوسازی.

در روش پینگ پونگبنده و استاد شاکری بعد از آموزش غشای پلاسمایی شروع به جمله بازی می کنیمو می گوییم فلان جمله درست است یا غلط بر اساس چیزهایی که یاد گرفتیم. اینقدر این پینگ پونگ بین ما صورت می گیرد که دانش آموز یاد می گیرد طراح آزمون های آزمایشی، معلم مدرسه و طراح کنکور چگونه قرار است با ذهن بازی کند. اینجا خیلی برای بچه ها هیجان برانگیز است. هم در کتاب کار هم در کتابالگو تا رتبه بخش های خیلی مهم بیش از ۹۰% این پینگ پونگ ها است و نیازی نیست که شما چیزی یادداشت بفرمایید.

لایه دوم آموزش زیست حرف آخر ؛ عبارات درست و نادرست

درلایه دوم ما می آییم ۱۰۰ ها عبارت درست و نادرست از غشای پلاسمایی را شروعمی کنیم به حل کردن. اقای شاکری ده ها عبارت درست و نادرست را تایپ کرده اند، شروع می کنند به خواندن و می گویند که درست است یا نادرست و بر چه مبنایی و رجوع می کند به درسنامه.

این عبارات بسیار زیاد هستند و مهر آخر می باشند. چنان تثبیت می کنند که حجم مرور را پایین می آورد. در زیست دهم حرف آخر حدوداً ۳۰۰۰ عبارت درست و نادرست داریم. در زیست یازدهم حرف آخرحدوداً ۴۰۰۰ عبارت درست و نادرست داریم.

این۳۰۰۰ تا یک دانش آموز را به مرز پختگی در زیست می رساند. خیلی از پینگ پونگ های بخش اول در عبارات درست و نادرست آمده است. عبارات درست و نادرست،نقشه راه و الگوسازی در کتاب کار شما هستند. در کتاب الگو تا رتبه حرف هایی که بنده زده ام و آنچه بدرد دانش آموز می خورد در توضیحات بنده و نکتهگویی های اقای شاکری که مهم است ، همگی در این کتاب آمده است.

اکثر پینگ پونگ ها و الگوسازی ها و صحبت های محاوره ای در این کتاب الگو تا رتبه آورده شده است و نیازی به نوشتن شما نیست. وقتی در حال دیدن زیست حرف آخر هستید خودکار خود را کنار بگذارید چون در کتاب الگو تا رتبه همگی گفته شده است.

لایه سوم؛ کتاب درسی زیست شناسی

ما بخشی به نام تک رقمی بخواندرست کرده ایم. ما در این قسمت واو به واو کتاب درسی را تایپ کرده ایم. کتاب زیست دهم حدوداً ۷۰۰۰ تا جمله دارد. عیناً این ۷۰۰۰ تا تایپ شده است.

برای مثال در کتاب درسی نوشته شده بسیاری از سلول ها ، ما این بسیاری را به بعضی تبدیل کرده ایم.یک جوری زیرکانه کلمات را دخل و تصرف داده ایم که محک بزنیم دانش اموز را که چقدر کتاب درسی را خوانده ای. گاهی اوقات آنچنان زیرکانه کتاب درسی را تغییر داده ایم که اصلاً به ذهن دانش آموز خطور نمی کرد آن جمله تغییر کند.

بهدانش آموز یاد داده ایم که معلم مدرسه و طراح کنکور چقدر قشنگ می تواند بااین جمله بازی کند. با این کار دانش آموز ما کتاب خواندن را در زیست یاد می گیرد. متاسفانه در زیست شناسی در آموزش های جاهای دیگر کتاب درسی کاملاًفراموش می شود. کسی که بر کتاب تسلط داشته باشد می تواند شانس موفقیت خود در کنکور را بی نهایت افزایش دهد.

برای طراح کنکور فقط یک منبع وجود دارد آن هم کتاب درسی است. در آزمون های آزمایشی طراح در پاسخنامه می نویسدکه جواب سوال در کدام صفحه کتاب درسی است. پس منبع همه کتاب است. اگر بندهکاری کنم که ویدئو ها به کتاب درسی سوق پیدا کند ، من بازی را برده ام. کتاب درسی فوق العاده حائز اهمیت است. مخصوصاً در زیست شناسی اصلاً نمی شودآن را فراموش کرد. تا اینجا مثل کسانی که تک رقمی کنکور هستند زیست را خواندید ولی اگر می خواهید زیست را ۱۰۰ بزنید باید به لایه چهارم بروید.

لایه چهارم؛ الگوی عمل ۱۰۰

وقتی دی وی دی را باز می کنید یک قسمت بنام الگوی عمل ۱۰۰ وجود دارد. ما در انتهای هر فصل تست هایی داریم به نام الگوی عمل ۱۰۰.

اینتست ها بسیار اذیت می کنند و با مخ دانش آموز بازی می کنند. با یک نگاه عمیق تست ها را می بیند همینطور نگاهی عمیق به گذشته و نگاهی ترکیبی به فصلهای جلوتر دارد. دانش آموز در اینجا با خفن ترین تست های زیست سر و کله می زند.

اینلایه چهارم بعد از مدتی اعتماد به نفس دانش آموزان را بالا می برد. این الگو به دانش آموز یاد می دهد که به درسنامه این نگاه را داشته باش، تک رقمی بخوان را به این شکل بخوان، برای عبارات درست و نادرست زمان کمتری بگذار. بعد از دو سه فصل که الگوی عمل ۱۰۰ را خوب میزنند اعتماد به نفس آنها بالا می آید. با بررسی هایی که ما انجام دادیم سه لایه اول باید با همانجام شوند برای اینکه شما به یک تثبیت ذهنی برسید اما لایه چهارم باید یکزمانی داشته باشد.

وقتی کل برنامه ۱۰۰۰ ساعته حرف آخرتمام شد و کل زیست را با این سه لایه تمام کردیم به سراغ الگوی عمل ۱۰۰ میرویم. وقتی این برنامه تمام شد با یک مرور ضربتی بنام الگوی عمل ۱۰۰ در یکهفته دانش آموز کل زیست را تمام می کند.

اهمیت وجود انیمیشن در زیست یازدهم حرف آخر

درپکیچ زیست یازدهم حرف آخر برای یادگیری بهتر از انیمیشن ها ۲ بعدی و سه بعدیاستفاده شده است تا مطالب را برای شما جذاب جلوه کند و شما را اگر به این درس علاقه ندارید، علاقه مند سازد. حتما می دانید که حرف آخر از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برای آموزش استفاده می کند. انیمیشن ها باعث می شود تا مطالب به نیمکره سمت راست مغز منتقل شوند و تا مدت ها در مغز شما باقی بمانند.

امااز دیگر ویژگی هایی که این انیمیشن ها می توانند داشته باشند این است که شما در کنکور با به یاد آوردنشان زودتر گزینه های غلط را رد کرده و به جوابدست پیدا کنید . اما با ما همراه باشید تا مثالی از تدریس اساتید برایتان بیاوریم:

به طور مثال در دستگاه عصبی از انیمیشن های ۳ بعدی استفاه شده و در آن حرکت پیام عصبی کاملا مشهود می باشد  و همزمان کانال های کلسیمی باز می شوند و کلسیم وارد شده و به سراغ وزیکول حامل ناقلعصبی می روند و سپس به غشای پایانی آکسون می چسبند. تک به تک این جملات کهدر حال حاضر تایپ شد به صورت یک انیمیشن اجرا شده و همزمان با تدریس اساتید رخ می دهند.

در این نوع تدریس حتی اتفاقاتی که بعد از چسبین ناقل عصبی به فضای سیناپسی رخ می دهد را کامل و واضح نشان می دهد و تجزیه آنزیم ها را مشاده می کنید. پس جای نگرانی ای نست چون تک به تکجملات بخش بخش انیمیشن سه بعدی را تشکیل می دهند.

منبع:حرف آخر


(0) نظر
X